Arhimedes 2018.

Архимедес 2018 Београд

РВОВИЋ ВЕЉКО ОСВОЈИО ДРУГО МЕСТО НА МАТЕМАТИЧКОЈ ОЛИМПИЈАДИ СРЕДЊИХ ШКОЛА СРБИЈЕ

У организацији Математичког друштва "Архимедес" из Београда, у сарадњи са Министарством просвете, науке и технолошког развоја, у Београду је 12. маја 2018. године одржан (по 44. пут) традиционални велики „Архимедесов“ МАТЕМАТИЧКИ ТУРНИР – екипна математичка олимпијада школа Србије. На турниру је учествовало 143 екипе са 672 такмичара. Ученици наше школе су наставили традицију учешћа и ове године. Репрезентацију школе су на основу резултата са Окружног такмичења сачињавали:

Ученик Разред Ментор

Иветић Милош I Драган Иветић

Мирчић Селена II Драган Иветић

Момчилов Катја III Живко Јовановски

Рвовић Вељко IV Живко Јовановски

У појединачној конкуренцији најуспешнији члан наше екипе је био Рвовић Вељко, који је освојио 2. место. У екипној конкуренцији наша школа је освојила 31. место. Руководилац екипе је био Драган Иветић.
Вест припремио руководилац екипе