Gimnazijalci prikupljali pomoć za migrante

Učenički parlament Gimnazije „Dušan Vasiljev“ još jednom je pokazao humanost i brigu o ljudima kojima je pomoć neophodna. Naime, samonicijativno, učenici su se udružili i prikupili hranu i garderobu za migrante koji se trenutno nalaze u našoj zemlji. Tridesetak đaka Parlamenta Gimnazije „Dušan Vasiljev“ tokom proteklih dana prikupljalo je humanitarnu pomoć za migrante čija je usputna stanica Srbija. Nesebičnu pomoć kroz garderobu i hranu Gimnazijalci su uputili svojim vršnjacima iz azijskih zemalja. Tom prilikom prikupljeno je deset džakova garderobe i petnaest paketa sa hranom, sredstvima za higijenu, donjim vešom i sličnim potrepštinama. Sva prikupljena pomoć predata je Crvenom krstu Kikinda koji će istu dalje proslediti u Kanjižu. Jedan od inicijatora akcije, Sara Banda istakla je da je motiv za ovu akciju pre svega humanost, ali i podsticanje drugih škola da se pridruže u pružanju pomoći koja je sada migrantima preko potrebna.

Ovo je svakako akcija za pohvalu, ali pre svega apel za sve građane koji su u mogućnosti da na bilo koji način pruže pomoć tražiocima azila. Kako saznajemo, kabanice i obuća je ono što je trenutno najneophodnije, te se mole svi koji mogu da iste predaju lokalnom Crvenom krstu.