HIPPO 2015

ОДРЖАНЕ КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ТРЕЋЕ МЕЂУНАРОДНО „ХИПО“ ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ЕНГЛЕСКОГ ЈЕЗИКА

У суботу, 14. марта 2015. године, по други пут су у нашој школи одржане квалификације за међународно „Хипо“ такмичење из енглеског језика. У категорији Хипо 4 такмичило се 14 ученика првог и другог разреда, а у категорији Хипо 5 – четворо ученика трећег разреда. Резултати ће бити познати почетком априла.

Организатор овог такмичења је удружење Глобал Хипо. Подсећамо да је на првом такмичењу, одржаном 2013. године, ученик Гимназије Марко Рељин заузео 6. место у финалу у Италији.

Иако ове године у веома масовном међународном такмичењу HIPPO није било финалиста из наше школе, знањем су се истакли следећи ученици: HIPPO 4 – Тамара Фодор, Милица Стокић, Милош Забрдац, Иван Милановић, Николета Ракић и  Анамариа Мишков (2. разред), Љиљана Иванковић, Вељко Рвовић, Марко Лудаић, Нина Селаковић, Игор Шипош, Милица Миланков, Филип Олах и Тара Боровац (1. разред), а у категорији HIPPO 5 - Чаба Курунци, Растко Замуровић, Теодора Јеринкић и Кристина Павли, ученици 3. и 4. разреда.

Координатор „Хипо“ такмичења и професор - ментор: Драгана Бурсаћ Иветић

професор - ментор: Боровац Александра